Termovízna predsádka a monokulár (2v1) Leica Calonox Sight

3,950.00 € s DPH

50500

Leica

Pridať do obľúbených

Quatro splátkový predaj

Leica Sport Optics (Wetzlar) po prvý raz predstavuje termálne zobrazovacie zariadenie špeciálne pre poľovníkov: Leica Calonox. Model bude k dispozícii v dvoch verziách: Leica Calonox View, ako čisto pozorovacie zariadenie a ako predsádka v spojení s puškohľadom - Leica Calonox Sight.

Vzhľadom na súčasné okolnosti týkajúce sa lovu diviakov, najmä v Európe, sú termovízne prístroje pre poľovníkov stále viac potrebné.

Podobne ako bežné digitálne fotoaparáty, termovízne kamery detekujú infračervené žiarenie ako tepelný podpis, ktorý nie je pre ľudské oko viditeľný.

S novými termovíznymi kamerami Leica Calonox je možné v teréne hľadať zver v tme alebo v sťažených svetelných podmienkach. Modely Leica Calonox ponúkajú veľké zorné pole s vysokým detekčným rozsahom a vysokokontrastným zobrazovaním.

Vďaka veľkému senzoru a OLED displeju s vysokým rozlíšením ponúkajú obe optiky najvyššiu kvalitu pozorovania. Dômyselný dizajn modelov Leica Calonox je revolúciou na trhu s termálnymi zariadeniami. Funkčné prvky sú mimoriadne ergonomické a ľahko použivateľné. Okrem toho je obsluha pomocou iba troch tlačidiel intuitívna, užívateľsky prívetivá a efektívna.

Vyrobené v Nemecku.


Dvojité použitie: predsádka a monokulár


Dvojité použitie

Výber je na tebe.

Leica Calonox Sight je možné použiť buď na pozorovanie alebo ho môžete pripojiť k puškohľadu pomocou adaptéra. V obidvoch prípadoch nezostanú skryté žiadne detaily, a to ani na veľké vzdialenosti.
Technológia LIO

(Leica Image Optimization)


Leica Image Optimization

Leica má špičkové schopnosti a povesť v oblasti digitálneho spracovania obrazu.

Už celé desaťročia Leica zdokonaluje digitálnu optimalizáciu obrazu. Teraz spoločnosť Lieca využíva svoje poznatky a skúsenosti pre nové termovízie.

Výpočtom sa obraz optimalizuje pomocou relevantných algoritmov pre zlepšenie kontrastu, ostrosti a farieb.Vynikajúci rozsah rozpoznávania termovízneho zariadenia Leica Calonox Sight je založený na špičkovom senzore oxidu vanádu (VOx) s rozlíšením 384x288 pixelov a veľkosťou pixelov 17 µm s vynikajúcim teplotným rozlíšením.
Extrémna presnosť a maximálna opakovateľnosť


presnosť


Presné zameranie, presný zásah.

Leica Calonox Sight je ideálny na použitie s puškohľadom a preto je vybavený 1-násobným zväčšením. Vďaka svojej jednodielnej konštrukcii ponúka Calonox Sight vynikajúcu spoľahlivosť a trvale presný a opakovateľný bod nárazu. Calonox Sight umožnuje uložiť profily až pre 4 zbrane.

Pôsobivé rozpoznávanie detailov na veľkú vzdialenosť


Detaily


Identifikovať, rozpoznať, zistiť

Uvidíte viac, bezpečne identifikujte cieľ. S definovanou veľkosťou cieľa 1,7 x 0,5 m dokáže Leica Calonox Sight detekovať ciele do vzdialenosti 2000 metrov, rozpoznať ciele do 700 m a presne ich identifikovať až do 350 m.


Mimoriadne veľké zorné pole


Veľké zorné pole


Nič vám neujde.

Objektív 42 mm, ktorý je ideálny na pozorovanie zblízka, poskytuje veľké zorné pole a optimálny prehľad aj na veľkú vzdialenosť. Leica Calonox Sight je vybavená zväčšením 1x a je špeciálne optimalizovaná pre použitie s puškohľadom.


Pripojenie a nulovanie


Pripájanie, adaptér


Ak chcete prístroj Leica Calonox Sight využívať ako predsádku naplno, potrebujete adaptér, ktorý zodpovedá vášmu puškohľadu. Viac informácií o vhodných adaptéroch pre váš puškohľad nájdete tu.

Po pripojení môžete upraviť časť obrazovky pre použitie s puškohľadom. Aby sa umožnilo úspešné vynulovanie, korekcia zameriavacieho kríža pomáha presne zarovnať obrazovku so zámerným krížom v puškohľade. V tom vás podporuje aplikácia Leica Calonox Sight App (už čoskoro).

Aplikácia Calonox SightLeica Calonox Sight App


Pohodlné diaľkové ovládanie cez smartphone.

Aplikácia Calonox Sight ponúka ešte väčšiu podporu tým, že vám umožňuje pohodlné ovládanie funkcií pomocou smartphonu. Po pripojení zariadenia cez Bluetooth môžete pomocou mobilného telefónu rýchlo a ľahko zmeniť nastavenia ponuky. Jednoduchým kliknutím môžete prepnúť displej z denného na nočný režim.

UŽ ČOSKORO


Elegantný dizajn a intuitívne ovládanie


Dizajn

Zredukované na to podstatné.

Dizajn produktu v známom štýle Leica je zameraný na lovecké potreby používateľa. Jeho valcový tvar a ľahká ovládateľnosť sa dokonale integrujú do loveckého vybavenia - či už namontovaného alebo držaného v ruke. Užívateľsky prívetivé, intuitívne trojtlačidlové ovládanie menu ponúka prehľadnú navigáciu, ktorá umožňuje ľahkú a rýchlu manipuláciu aj v rukaviciach.

OLED displej a nabíjateľná batéria


OLED displej

Najmodernejšia technológia.

Výkonný OLED displej s rozlíšením 1024x768 pixelov umožňuje pohodlné pozorovanie a spoľahlivú identifikáciu pri streľbe. Napevno nainštalovaná nabíjateľná batéria s cca. 11 hodinovou výdržou je obzvlášť dobre chránená pred chladom a vlhkosťou... a nabíjanie je možné počas prevádzky napr. pomocou powerbanky.
Výhody na prvý pohľad

- Vynikajúci obrazový výkon - extrémne vysoký kontrast a detaily

- Prevádzková doba najmenej 6 hodín

- Zväčšenie Leica Calonox "Sight": 1x

- priemer šošovky: 42 mm

- Rozmery: 165 x 65 mm

- Ergonómia a dizajn - praktický a užívateľsky prívetivý

- Senzor Vox, 384x288

- OLED displej s rozlíšením 1024 x 768 pixlov

- Integrovaná nabíjateľná batéria

- Možnosť uložiť profily až pre 4 zbraneBalenie obsahuje: produkt, púzdro, nabíjací kábel, popruh na prenášanie, sprievodca rýchlym spustením, handrička na čistenie šošoviek, očnica (pre použitie ako pozorovacie zariadenie)


Na tento produkt nie je možné použiť zľavový kupón.

Zväčšenie1x
Zorné pole8.9x6.7°(15.5m x 11.7m / 100m)
Dioptrická korekcia 0 dpt
Vodotesnosť IP67
Hmotnosť685 g (vrátane batérie)
Typ videosignálu na výstupePAL, USB-C
DisplayOLED
Detekčná vzdialenosť 2000 m (1,7x0,5m) 2 Pixels
Frekvencia snímania50 Hz
Ohnisková vzdialenosť objektívu42 mm
Priemer šošovky 42 mm
Senzor Vox, 384x288
Rozpoznávacia vzdialenosť700 m (1,7x0,5m) 6 Pixels
Identifikačná vzdialenosť350 m (1,7x0,5m) 6 Pixels
Rozlíšenie displeja1024x768
Rozmer v mm165 x 65 mm
Nahrávanie počas dňanie
Nahrávanie v nocinie
Výdrž batérie8-11 hod.
Veľkosť pixelov17 µm
Zobrazenie uhlopriečky0.39'
Vysielanie naživonie
Tepelná citlivosť≤ 50mK (25°C)
Svetelnosť objektívu1,1 f
SériaCalonox
TypPredsádka

Kontaktujte nás

E-Shop: +421 907 467 118, Predajňa: +421 917 964 555

 

Zasielanie noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10% na prvý nákup!