Puškohľady

74 produkty

Puškohľad je najdoležitejšie optické zariadenie pre lov. Dokáže niekoľkonásobne priblížiť a zvačšit cieľ. Vďaka zámernému krížu získate presné zamierenie na Váš cieľ. U nás nájdete popredné značky puškohľadov Akah, Leica, Meopta alebo Minox.

Viac informácií

Pri výbere puškohľadu treba myslieť na účel, na ktorý má byť využitý (streľba na väčšie vzdialenosti, nadhánkový lov - spoločná poľovačka a pod...). Pri streľbe na väčšie vzdialenosti sa používajú puškohľady s väčšou optikou a s variabilným priblížením (zoom). Na menšie vzdialenosti sú vhodné menšie puškohľady s menším zväčšením.

Puškohľady s variabilným priblížením majú označenie napr. 2-12x50. Údaj 2-12x vám prezrádza, že môžete približovať obraz cieľa od dvojnásobného zväčšenia až po dvanásťnásobné zväčšenie. Údaj 50 predstavuje šírku objektívu v mm. Čím je väčší objektív, tým je väčšia svetelnosť. Čím viac približujete, tým máte menšie zorné pole a nižšiu svetelnosť. Puškohľady bez variabilného približovania poskytujú väčšiu priepustnosť svetla.

Väčšina poľovníckych puskohladov má podsvietený kríž, čo pomáha napr. pri streľbe v šere. Intenzita podsvietenia sa dá väčšinou regulovať v niekoľkých stupňoch. Pri výbere puškohľadu sa môžete stretnúť aj s pojmom paralaxa. Paralaxa je mechanické nastavenie optického systému, ktoré slúži na zobrazenie cieľa v rovnakej ohniskovej rovine na akúkoľvek vzdialenosť.

Ak potrebujete poradiť pri výbere správneho puškohľadu, neváhajte nás kontaktovať.

na stranu
Zobrazuje sa 1 - 24 z 74 produktov.

Kontaktujte nás

E-Shop: +421 907 467 118, Predajňa: +421 917 964 555

 

Zasielanie noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10% na prvý nákup!