Vyvasol čistič trofejí 250 g

5.00 € s DPH

FOR2011025

FOR HUNTER

Pridať do obľúbených

Čistiaci prostriedok na vyváranie trofejí


Čistič na trofej VYVASOL je účinný prostriedok na vyváranie trofejí. Látky obsiahnuté v produkte napomáhajú rozkladu a oddeleniu tkaniva od kosti, a tak skracujú dobu vyvárania. Prípravok odmastňuje a predbieluje trofej, ktorú následne jednoducho dobielite Bieliacou pastou na trofeje z produktového radu FOR HUNTER. 


Návod na použitie:

1. Trofej oderieme a orežeme čo najviac tkaniva. Vyberieme mozog a vypláchneme lebečnú dutinu.
2. Trofej namočíme do studenej slanej vody a necháme vylúhovať asi 24 h. Dbáme na to, aby parohy a rohy neboli namočené, je dobré dať tuľajky dolu pred samotným luhovaním. 
3. Následne si zarobíme roztok s obsahom prostriedku Vyvasol 30 až 50 g/1l vody, jedna odmerka je cca 30 g. Dávkovanie závisí od veku zveri. Pri veľmi starých jedincoch je možné použiť aj vyššie dávkovanie. Pri mladých jedincoch hlavne pri srncoch dávkujeme Vyvasol v pomere 15 až 20g/l vody. Roztok začneme zohrievať a miešame kým sa vyvasol nerozpustí. Následne vložíme lebku do roztoku, dbáme aby rohy alebo parožie nebolo ponorené a pokračujeme v zohrievaní na teplotu 80 °C maximálne na 90 °C. Je lepšie ak voda nevrie, zabráni sa tak prípadnému poškodeniu lebky.
4. Trofej sledujeme aby sa nerozvarila. Keď sa tkanivo začne oddeľovať od kosti, lebku vytiahneme a pomocou kefy a náradia na preparáciu očistíme. Pokiaľ všetko tkanivo nejde očistiť, lebku znova vložíme do roztoku, pravidelne kontrolujeme a dočistíme zvyšok.
5. Lebku dôkladne opláchneme a necháme vyschnúť.
6. Pomocou Bieliacej pasty na trofeje trofej vybielime.
7. Po vyschnutí na trofej nanesieme Ošetrujúci roztok na trofej alebo Vosk na trofej z produktového radu FOR HUNTER. Roztok, v ktorom sme lebku vyvárali môžeme vyliať do kanalizácie.

Kontaktujte nás

E-Shop: +421 907 467 118, Predajňa: +421 917 964 555

 

Zasielanie noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10% na prvý nákup!