Každého milovníka zbraní a poľovníctva osloví prepracované orechové drevo, dokonale lemujúce krivky nejednej zbrane, noža, čI vychádzkovej palice. V ich stave sa odráža naša povaha a náš postoj k nim.
Každého milovníka zbraní a poľovníctva osloví prepracované orechové drevo, dokonale lemujúce krivky nejednej zbrane, noža, čI vychádzkovej palice. V ich stave sa odráža naša povaha a náš postoj k nim.
V kultúrnej krajine v uplynulých rokoch nastali výrazné zmeny v dostupnosti potravy. Presun rastlinnej výroby do južnejších oblastí, výrazne znížil dostupnosť potravy, najmä v letných mesiacoch. Aj v južnejších oblastiach došlo k zmene druhov pestovaných plodín, kde prevládajú hlavne olejnaté plodiny ako repka, slnečnica, ktoré pre zver z pohľadu výživy nie sú najvhodnejšie.
Poľovné strelné zbrane sú smrtiace nástroje, preto ich musí každý poľovník dokonale poznať, dobre ich ovládať a zodpovedne a bezpečne ich pri streľbe používať. Tieto základné pravidlá bezpečnosti pri zaobchádzaní so zbraňou by ste mali mať na vždy na pamäti.
Welsh terrier sa považuje za najstaršie poľovné plemeno teriéra. Bol vyšľachtený v drsných podmienkach severného walesu. Využívali ho najmä pri poľovačkách na vydry, líšky a jazvece, ale zároveň aj na stráženie obydlí.
Jazvečíky patria do skupiny poľovných psov, tzv. „Brloháre“. Brloháre sa používajú na vyháňanie zveri z brloha. K tomu je prispôsobená aj ich telesná stavba.
V predošlom článku sme sa venovali pôvodu a histórii nášho národného plemena – slovenského kopova. Jeho dnešná oficiálna podoba je stanovená štandardom fci č. 244.
Určite bude každý s nami súhlasiť bez akýchkoľvek námietok, že spoločné poľovačky sú jedny z najväčších výziev v poľovníctve. Jedná sa o formu...
V poľovníckej praxi sa prirodzene strieľa na rôzne vzdialenosti, čím sa menia aj polohy zásahov, preto je pre správny a najmä šetrný zásah zveri nevyhnutné ovládať aspoň základy tejto problematiky. Nasledujúci článok približuje zákonitosti a špecifiká streľby z poľovných zbraní na cieľ umiestnený I v extrémnych vzdialenostiach.
Určite sa medzi vami nájdu aj takí, ktorí si doma prebíjajú náboje, alebo to aspoň raz skúsili. Pre priblíženie a ozrejmenie tejto problematiky vám poskytneme potrebné informácie o základnej zložke každej nábojnice – strelný prach.
Väčšina užívateľov zbraní viacmenej ovláda konštrukciu nábojov, no proces ich výroby poznajú len niektorí. Tým menej z nás sa potom zaujíma o domácu “výrobu“ streliva. Pritom nejde o žiadne čary ani alchýmiu, ako sa vám budeme snažIť ukázať v našom seriáli. Dnes vám priblížime základné pravidlá prebíjania nábojov.
Príhoda, ktorá zmenila môj pohľad na odstrel psov.
Kontaktujte nás
E-Shop: +421 907 467 118, Predajňa: +421 917 964 555