Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.
mena CZK EUR
c
BoreBlitz čistiaca šnúra 4,5 / 11,6 mm

BoreBlitz čistiaca šnúra 4,5 / 11,6 mm

12.00 €17.00 €
* Priemer:
Výrobca: Bore Blitz
Kód produktu: BB


Dostupné možnosti

BoreBlitz čistiaca šnúra
BoreBlitz
je nástroj na čistenie zbraní, ktorý vyvinuli odborníci na základe potrieb používateľov palných zbraní. V porovnaní s ostatnými existujúcimi nástrojmi prináša jasné výhody:

  • BoreBlitz je nástroj na čistenie, ktorý čistí hlaveň a nábojovú komoru všetkých palných zbraní. Efektívne a rýchle čistenie v smere streľby bez potreby demontáže zbrane. Stačí jednoducho vpustiť mosadzné závažie cez hlaveň nenabitej palnej zbrane a pretiahnuť nástroj cez hlaveň.
  • BoreBlitz ponúka v porovnaní s ostatnými produktmi niekoľko výhod. Pozostáva z 2 špongií, ktoré sú vtkané do prúžku materiálu a za špongiou je gumená gulička. Užívateľ môže na neutralizáciu a absorbciu zvyškov prachu, ktorý predstavuje najväčšie riziko poškodenia hlavne, použiť čistiace tekutiny (napr. zdraviu neškodlivý Ochranný čistič a mazivo 3 v 1). Zvyšky prachu reagujú s kyslíkom a spôsobujú oxidáciu, ktorá je hlavným problémom zhoršenia presnosti strely.
  • Vďaka kompaktným rozmerom a jednoduchému použitiu možno BoreBlitz použiť na miestach, kde to má najväčší význam – na strelnici alebo počas lovu. Stačí ak nástroj prevediete cez hlaveň po poslednej strele. Ideálne funguje ak je hlaveň ešte teplá (nie horúca).
  • Prvú a druhú špongiu nástroja BoreBlitz možno použiť na zdvojnásobenie procesu čistenia, alebo na aplikáciu 2 rôznych čistiacich prípravkov – agresívnejšieho prípravku na čistenie zvyškov mede s amoniakom na prvej špongii a neutralizujúci olej alebo ochranný prípravok a mazivo na druhej špongii.
  • Výber kombinácie tekutín je na strelcovi. Gumené guličky vyvíjajú tlak na celý povrch hlavne, čo zaručuje, že hlaveň ostáva suchá a pripravená na strelu po každom pretiahnutí. Bez rizika nesprávneho bodu dopadu spôsobeného „olejovou strelou”.


Časté čistenie sa vyžaduje predovšetkým na odstránenie zvyškov prachu. Čistenie je najefektívnejšie ak sa vykoná ihneď po použití. Odstránenie častí mede alebo iných materiálov nábojov abrazívnou kovovou kefkou je potrebné len po niekoľkých sto použitiach (menej v prípade použitia nábojov streľby vysokej rýchlosti). Čistenie je účinné len v kombinácii s agresívnejším prostriedkom na odstránenie zvyškov mede s obsahom amoniaku a vyžaduje si nastrelenie.


Materiály použité na nástroji BoreBlitz (vrátane špongie a gumených guličiek) sú odolné voči chemickým látkam a možno ich vyčistiť mydlovou vodou pri výmene oleja/rozpúšťadla alebo pri celkovom čistení.

© 2011-2019 Rapier s.r.o. | webmaster
Prevádzkovateľ internetového obchodu www.huntingland.sk je spoločnosť RAPIER s.r.o.