Garmin TT 15 výcvikový obojok s GPS

379.90 € s DPH

429.90 € s DPH

-50.00 €

010-01041-81

Garmin

Pridať do obľúbených

GPS obojok s výcvikovými funkciami


Vďaka tomuto elektronickému zariadeniu, získate prehľad o pohybe psa v teréne a zároveň funkcie slúžiace na jeho výcvik. 


Výcvikovo-sledovací obojok Garmin TT 15 dopĺňa ponuku sledovacích obojkov zo série T 5, navyše poskytuje výbavu a funkcie elektronických výcvikových (tréningových) obojkov zo série PRO. Spojenie technológií GPS a VHF vám dá prehľad o každom kroku vášho psa pri poľovačke, záchranárskej činnosti či prechádzke s funkciami pre jednoduchý (základný) až pokročilý výcvik pri love. 


Plná kompatibilita sledovacích aj tréningových funkcií je zabezpečená zo zariadením Alpha 100. Po spojení s Alpha 50 sú dostupné iba funkcie pre sledovanie! 


Sledovanie a výcvik až 20 psov naraz

Alpha 100 podporuje pripojenie a sledovanie (+výcvik) až 20-tich psov naraz (TT15/TT15mini/T5), pričom každý GPS obojok posiela údaje o polohe každých 2,5 alebo 5, 10, 30 až 120 sekúnd. Každého psa s obojkom TT15 môžete okrem sledovania aj individuálne trénovať s dosahom až 14,5 km (podľa terénu). Budete mať prístup k 18 stupňom okamžitého alebo kontinuálneho impulzu, nastaveniam vibrácie alebo tónu, jednoducho cez prednastavené tlačidlá na zariadení Alpha 100.


Monitoring šťekania psa

Obojok identifikuje štekanie cez vibrácie krku psa a pripojené zariadenie (napr. Alpha 100) vás upozorní správou, ak štekot dosiahne zvolenú intenzitu.


Kontinuálny elektronický impulz

Každý pes má určitý stav mysle, kedy nereaguje takmer na žiadny povel. Stáva sa to často na poľovačke alebo pri temperamentných plemenách psov, kedy je naozaj potrebné použiť aj hrubú silu, aby sa pes dostal z "amoku" a začal vnímať vaše povely. Práve na to je určený kontinuálny impulz - pes je vystavený elektronickému impulzu počas celej doby stlačenia tlačidla maximálne po dobu 8 sekúnd.


Okamžitý elektronický impulz

Krátky elektronický impulz má psa vyrušiť, upozorniť, potrestať v prípade neželanej činnosti. Je to pre psa nepríjemný, v žiadnom prípade však nie neznesiteľný zážitok, ktorý si spojí s vykonávanou činnosťou a po krátkom čase zistí, že ak sa bude správať tak, ako mu prikážete, žiadny impulz nedostane a výcvik je úspešný.


Vibračný impulz

Ak chcete svojho psa len upozorniť, aby prestal s nejakou činnosťou, je možné zvoliť výcvikový režim formou vibrácie. Psa vyruší a okamžite odpúta jeho pozornosť od neželanej činnosti.


Tón

Zvukový podnet je tiež jednou z foriem, ako upozorniť psa na nevhodné správanie. Podobne ako vibračný režim, aj tón vyruší psa a tak odpúta jeho pozornosť od nevhodnej činnosti.


Vodotesnosť

Sledovanie a výcvik môže prebiehať aj v nepriaznivom počasí. Dážď, sneh, blato nie sú nijakou prekážkou, nakoľko zariadenie je vodotesné - odolné voči namočeniu, postriekaniu vodou.


Dobíjateľná batéria

Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou lítium-iónovou batériou s výdržou 20 až 40 hodín (v závislosti od použitia).


GPS/VHF    

Každý obojok má vlastné kódovanie prenosu VHF. Vďaka tomu máte spoľahlivé informácie o polohe a pohybe vášho psa pri love, prechádzke či záchrannej akcii.


Výhody obojoku TT 15

 • REŽIM SPÁNKU - v prípade potreby dokáže na diaľku spustiť režim spánku (vypnúť obojok) pre úsporu energie a predĺženie výdrže batérie.
 • MORE CONTROL - funkcia umožňuje vzdialene spustiť na obojku vibráciu alebo zvukové upozornenie podľa potreby (dostupné iba so zariadením Alpha 100).
 • HIGH UPDATE RATE - obnovovacia frekvencia obojku zvýšená už na každé 2,5 sekundy pre častejšiu aktualizáciu polohy psa.
 • REMOTE LIGHT - aktivujte si LED diódu integrovanú na obojku pre vyššiu bezpečnosť a lepšiu viditeľnosť. LED osvetlenie je priamo viditeľné až do diaľky 90m. Pre Alpha 100 nastaviteľné v rámci dosahu VHF. Pre Astro 320 dostupné nastavenie v rámci dosahu ANT+ cca 5m.
 • RESCUE MODE - po spustení sa obojok automaticky aktivuje do úsporného režimu s cieľom predĺžiť výdrž batérie napr. pri dohľadávaní zatúlaného psa. 

Obojok TT 15 používa integrované GPS pre lokalizáciau svojej polohy (psa) v teréne a VHF technológia sa postará o spojenie (prenos) s kompatibilným ručným zariadením Alpha 100.


Používanie rádiového VHF zariadenia je v Európe všeobecne regulované predpismi. Obojok - TT 15 je schválený na používanie v niektorých krajinách EÚ, vrátane Slovenska. Priemyselná norma CE pod číslom CE0470(!) a CE0681(!). Používanie je povolené v niektorých krajinách Európy na konkrétnych frekvenciách. Podrobnosti k zmenám a podmienkam používania nájdete na tomto odkaze Astro Legal.


Obsah dodávky

 • TT 15 obojok (zelený),
 • 1ks VHF anténa (dĺžka 47,5 cm),
 • 1ks VHF anténa s predĺženým dosahom (57,5 cm),
 • nabíjací klip, 
 • sieťová nabíjačka AC 220 V, 
 • adaptér pre nabíjanie do autozapaľovača,
 • krátke elektódy (2ks) + dlhé elektródy (2ks) 
 • príručka používateľa v slovenčine

Technické parametre

 

Rozmery balenia, ŠxVxH: 

24.1 cm x 19.8 cm x 8.1 cm

Rozmery zariadenia, ŠxVxH: 

8.9 x 4.4 x 4.7 cm

Hmotnosť balenia: 

720 g

Hmotnosť zariadenia: 

284 g (s obojkom)

Akumulátor - typ: 

nabíjateľná lithium - ion

Akumulátor - výdrž: 

20 - 40 hodín

Vodotesnosť: 

Áno (IPX7)

Plávanie na hladine: 

Nie

Teplotný rozsah (- + °C): 

od - 15°C do + 70 °C

GPS prijímač: 

GPS + GLONASS

product_web: 

0

Prepojenie: 

USB

 

Kontaktujte nás

E-Shop: +421 907 467 118, Predajňa: +421 917 964 555

 

Zasielanie noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte zľavu 10% na prvý nákup!