Prefinancujte svoje nákupy u nás s 0% navýšením. Využite ponuku spoločnosti QUATRO a do 6 mesiacov nepreplaťte ani EURO.viac info.
Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.
mena CZK EUR
c
  • Bezpečná poľovačka

Bezpečná poľovačka

Počas lovu na spoločnej poľovačke je potrebné dodržiavať tieto dôležité pravidlá:

  1. Každý psovod a honec musí mať počas pohonu oblečenú reflexnú vestu a strelci musia mať na sebe reflexné prvky - reflexnú pásku na klobúku, reflexnú čiapku, alebo inú viditeľnú časť oblečenia, prípadne vestu.
  2. Od začiatku až do konca poľovačky je potrebné zaobchádzať so zbraňou opatrne.
  3. Zlamovacie pušky musia byť zlomené a guľovnice musia mať nábojovú komoru otvorenú.
  4. Nabíjať zbraň možno až na stanovišti a vybíjať hneď po skončení pohonu.
  5. Pred ani počas poľovačky sa nesmú požívať alkoholické nápoje.

Naše tipy

Bezpečnosť na prvom mieste

Nepodceňujte riziká spojené so spoločnou poľovačkou. Jednou z najdôležitejších vecí je byť videný. Preto zvoľte čo najviac reflexných prvkov na svojom odeve. Dnes je na trhu dostupných mnoho produktov, ktoré vám zabezpečia maximálnu viditeľnosť a komfort. Ako pokrývku hlavy môžete zvoliť klobúk s reflexným prúžkom, praktickú šiltovku či teplú čiapku na zimu. Rafinovanou voľbou sú obojstranné čiapky a klobúky, ktoré razom zmeníte z loveckej zelenej na reflexnú oranžovú. Ďalším vhodným doplnkom je reflexný šál, ktorý Vás nielen zviditeľní, ale aj zahreje. Najlepšou voľbou je obliecť si reflexnú vestu či rovno bundu, ktoré sú dostupné aj v rôznych oranžovo-maskáčových camo vzoroch, vďaka ktorým budete pre lesnú zver takmer neviditeľní no pre strelcov neprehliadnuteľní. Medzi najnovšie trendy patria pušky s camo oranžovou pažbou. Sú nie len efektívne ale majú aj príťažlivý dizajn. Alebo môžete použiť reflexný remeň na pušku či iné reflexné prvky.

Bezpečnosť našich štvornohých kolegov

Nezabúdajte na to, že Váš pes, je v ešte väčšom riziku ako vy. Strelec si ho môže ľahko pomýliť so zverou. Preto je dôležité označiť ho reflexnými prvkami. Klasikou sú obojky no ešte viditeľnejšie sú reflexné vesty.


PESTRÁ PONUKA REFLEXNÝCH PRVKOV NA SPOLOČNÚ POĽOVAČKU:

© 2011-2020 Rapier s.r.o. | webmaster
Prevádzkovateľ internetového obchodu www.huntingland.sk je spoločnosť RAPIER s.r.o.